piątek, 11 października 2013

Astrid Lindgren | Ronja córka zbójnika

A więc stało się i mamy rok szkolny a ja od sierpnia nic a nic nie napisałam. Obiecuję poprawę itp. itd. A jako poprawę obiecuję że postaram się pisać więcej. A jako że korzystam z aplikacji blogger to mało szczegółowe będzie wprowadzenie a więcej moich refleksji.
tytuł:Ronja córka zbójnika
autor:Astrid Lindgren
Astrid Lindgren może być kojarzona głównie jako autorka książek o Pippi, dzieciach z Bulerbyn czy o mieszkańcach ulicy Awanturników. Jednak tym razem ocenię książkę o Ronji. Ronja jest córką herszta bandy. O swoim tacie wie tylko tyle, że rano wyrusza ze swoimi zbojcami a wieczorem wracają z łupami. Cały światopogląd Ronji ulega zmianie, kiedy poznaje Birka syna Borki. Borka jest rywalem ojca Ronji i tak jak on rabuje innych. Ronja dzięki Birkowi uczy się że świat to nie tylko zamek w którym mieszka z Mattisem Lovis i resztą zbójców ale istnieją także inni ludzie, ktorzy też mają prawo do życia. Nieważne czy są z twojego obozu czy z obozu rywalizujacego z twoim ojcem. Książka Astrid Lindgren może do najdłuższych nie należy ale przekaz jest aktualny do dziś-można uczynić z wroga brata. I tego powinna nauczyć Ronja.
Dziś ubogo następnym razem postaram się dodać notke z komputera. Macie specjalne.marzenia dotyczące co mam recenzjować? Piszcie w komentarzach! A teraz przyznajcie się na jaką książkę najbardziej czekacie? Ja na drugą część Zeznania Niekrytego Krytyka. A w ramach zadoscuczynienia na dniach pojawi się recenzja części pierwszej
Czekacie?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz