sobota, 18 marca 2017

Meg Cabot, Pamiętnik księżniczki 4 i 1/2. Akcja "Księżniczka"

Kto by pomyślał, że w tak krótkim czasie zaproszę Was na czwartą część pamiętników Mii? A raczej - na czwartą i pół. Zapraszam.


autor: Meg Cabot
tytuł: Pamiętnik księżniczki 4 i 1/2. Akcja "Księżniczka"
tytuł oryginalny: The Princess Diaries, volume IV and 1/2: Project Princess
rok wydania: 2003 (w przybliżeniu)

   Mia wraca z Genowii a jej mama zgadza się na wyjazd dziewczyny w celu pomocy. Dzika przyroda, Michael, pomoc potrzebującym i brak Grandmere narzekającej na wszystko i Michaela jest kuszący dla następczyni tronu małego europejskiego państwa. Ferie zimowe w lesie raczej nie są tym, co Mia chciałaby robić. Szczególnie, że ma mało okazji do bycia z Michaelem jako para.

   To tylko tyle słowem wstępu, ponieważ to jest króciutki przerywnik między częścią czwartą, w której Mia zamartwia się o to, że Michael ją rzuci, bo jest księżniczką i nie ma dla niego czasu a częścią piątą, o której będę pisała w przyszłości. Ok. 70 stron o tym, jak Mia jedzie budować dom, liczy na romans z chłopakiem a na sam koniec i tak ma Grandmere na głowie. I czasem - a w sumie dość często - wpada w histeryjki, jak to zakochana nastolatka. Zresztą nie bez powodu ma w swoim plecaku dwudziestolitrowy prysznic i wiśniowy błyszczyk.

   Taki drobny upychacz, a jak cieszy. Fakt, Mia jest denerwująca swoim postępowaniem, ale jednak w tym szaleństwie jest metoda. Zawsze można się pośmiać przypominając sobie własne rozterki. O ile się takie miało.

   Witajcie! Wiem, że to dosyć szybki maraton postów, jednak nic nie poradzę na mój brak organizacji i chaos, jaki zapanował w zaplanowaniu postów na bloga. Mam nadzieję, że nie przeraża Was to. To tyle ode mnie na dziś. Trzymajcie się ciepło!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz