czwartek, 20 lipca 2017

Polscy Booktuberzy book tag

Każdy kraj ma swoich youtuberów, w przypadku książek - booktuberów. A jako, że Polacy nie gęsi i swoich booktuberów mają to zapraszam na tag. Niestety, oryginalne źródło wygasło, jednak sporo osób zrobiło ten tag, przez co pytania nie zaginęły.
Book Reviews by Anita, czyli książka, która rozpiernicza system

W tym roku zdecydowanie rozpierniczaczem systemu jest Furia mać Sylwii Kubryńskiej. Przypadkowy prezent na dzień kobiet, a cieszy, szczególnie że losy głównej bohaterki nie są oderwane od rzeczywistości. I przynajmniej ona nie martwi się pismami z urzędu.

Martha Oakiss Secret Books, czyli książka w której autor wszystko dopracował i wykazał się wielką wyobraźnią

Choć autorka tego kanału kojarzy mi się głównie z Sherlockiem, to jednak tu wstawię obie części Metra. Tak dopracować szczegóły, jak frakcje zamieszkujące dane stacje, niebezpieczeństwa czekające na stalkerów czy też sama wizja Moskwy po wojnie atomowej... Uważam, że to bardzo dopracowane cacko.

Więcej Książków, czyli najbardziej urocza książka

Jak się nie mylę, to Więcej Ksiażków zmieniała się w Literacki, ale jakoś słuch zaginął, a szkoda, bo lubiłam... Co do uroczej książki... Ja książki czytam głównie mroczne, skomplikowane (czyli z dobrą tajemnicą), złe lub mroczne, uroczych nie czytam.

Wielki Buk, czyli książka o której później zmieniłeś zdanie

Hobbit, czyli tam i z powrotem. Lubiłam czytać lektury szkolne, ale tę chciałam zrzucić z balkonu na trzecim piętrze. Po prostu nie dość że dziwna to zbyt skomplikowana jak dla mnie. Za dużo dziwnych stworzeń, języków, podróży i nikt nie dał mapy, przez co moja zerowa orientacja w terenie...

Herbatka z książką, czyli książka przy której najlepiej pije się herbatę

Nie znam tego kanału i herbatkę pije mi się dobrze do każdej książki. Np. piłam herbatę na osłodę irytacji przy Trzynastu powodach.

Moje spojrzenie na kulturę, czyli ulubiona krótka książka

Czym dalej, tym bardziej nie kojarzę twórców kanałów. Jednak krótka książka... Może Opowieści z Avonlea Lucy Maud Montgomery. Dość krótka i jedna z ulubionych.

Caroline325, czyli książka o której powinni dowiedzieć się wszyscy

Metro! I może też Uniwersum Metro.

CathVanDerMorgan, czyli książka której akcja rozwija się stopniowo

Miasto Kości i cała reszta. Po trzech tomach nadal jakoś nie widzę akcji, a jest jeszcze mechaniczna seria i pozostałe trzy tomy. Ktoś wie, gdzie ta akcja?

Esa czyta, czyli ulubiony klasyk

Z typowych klasyków - Zbrodnia i kara, Anna Karenina. Dodajmy jeszcze do tego klasyki kryminałów, czyli przygody Sherlocka Holemsa i Herkulesa Poirot, a nawet panny Marple.

Towartoczytać, czyli książka którą ci zaspoilerowano

Granica, ale to dlatego, że autorka umieściła koniec na początku.

Abigail Jailette, czyli książka którą możesz czytać w kółko i nigdy ci się nie znudzi

Cała seria o Ani Shirley. Tak, to mogę czytać (i czytam) w kółko.


Witajcie! To kolejny tag z chyba dość nieaktualnymi danymi (patrz Więcej Książków). Jeśli śledzicie któryś z tych kanałów od dawna (bardzo dawna chyba nawet) to dajcie znać, czy znajdę ich pod tymi nazwami (Anitę, Abigail, Marthę i Wielkiego Buka wiem że znajdę). Ponadto możecie polecić ulubionych booktuberów - z chęcią zacznę oglądać innych. Zatem trzymajcie się, papa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz